Zadowolenie z pracy zawodowego , postrzegane jest przez pryzmat wyników na stanowisku pracy.

Młodzi, są przekonani, że po zakończeniu edukacji praca jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Naturalnie zatrudnienie jest , ale dla doświadczonych w w danej specjalizacji albo dla młodych za niską płacę. Lata, gdy dochodzenie do wiedzy było gwarantem znalezienia wysokiego wynagrodzenia, skończyły się, pracodawcy nie potrzebują ludzi dobrze wykształconych , ale posiadających cechami charakteru,   które zaowocują do przysparzania firmie dochodów .Kreatywność , odwaga to cechy cenione przez pracodawców , praca dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie osób jest dostępne. Oczekiwania społeczeństwa, co do wymiaru wynagrodzenia za wykonane zadania podnoszą się, obywatele pragną więcej zarabiać , bo ich aspiracje są większe, chcą więcej mieć i zagwarantować swoim rodzinie godne życie. 

Zadowolenie z pracy jest ważne , odczuwanie uznania przez pracodawcy także, zgranie tych przesłanek z zadowalającą pensją postrzegane jest za sukces zawodowy . Emigracja za pracą jest ciągle postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym bardziej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Zajęcie, które pozwala zabezpieczyć sobie i rodzinie mieszkanie oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

dejting sidor

Zawody takie jak menadżer, stwarzają możliwość osiągnąć dużych dochody , ale obowiązki takie łączą się z nienormowanym czasem pracy , życiem w stresie i koniecznością poradzenia sobie z nowymi wyzwaniami. Traktowanie obowiązków zawodowych, jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla zatrudnionego,  ale także dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to zniechęcony podwładny,  który wykonuje mniej pracy, jest wiecznie wyczerpany i zdenerwowany.