Organizując ślub trzeba liczyć się z kosztami

Kompleksowe przygotowania naszego ślubu to ogromna ilość pracy. Powinno się ją zacząć nawet na rok przed tym wspaniałym dniem. Jeżeli zaczniemy je dużopóźniej, ryzyko, że nie uda nam się zdążyć z przygotowaniem wszystkiego, jest niesamowicie spore. Żeby jednak dobrze przygotować dosłownie wszystko, co jest związane z tym wspaniałym, trzeba liczyć się z wydatkami. Co z reguły kosztuje wyjątkowo dużo?

Wynajęcie sali na wesele.

To oczywiście jeden z największych kosztów. Powinniśmy się z tym liczyć i decydować się na drogą salę, lub wybrać tańszą, nie zawsze jednak najlepszą.

Menu weselne.

Koszty jedzenia weselnego rzecz jasna są zależne od liczby zaproszonych gości. Im większa liczba gości, tym wyższy koszt. Przy ustalaniu menu na wesele, należy niestety upewnić się, czy oczekiwana suma za jedzenie dla jednego gościa obejmuje wszystkie dania. W niektórych sytuacjach za niektóre dania, desery i ciasto, czy po prostu alkohole, powinno się zapłacić osobno.

Fotograf na ślub.

Fotograf na ślub i fachowiec, to pozornie bardzo niewielkie wydatki. Nic bardziej błędnego. Sam dobry fotograf ślubny.

to koszty, które sięgają ponad tysiąc sto złotych, nierzadko przekraczają dwa tysiące. Koszt nagrania filmu z wesela najczęściej będzie trochę mniejszy, jednak często również będzie to kwota rzędu tysiąca złotych.

Udekorowanie sali na wesele i samochodu ślubnego.

To także pozornie malutkie sumy do wydania. Z zaskoczeniem możemy jednak odkryć, że za te drobiazgi musimy zapłacić naprawdę niemało. Planując dekorację sali weselnej i samochodu, upewnijmy się w firmach, które zajmą się dekoracjami, jakie będą koszty dekoracji.

Uroczystość weselna to spore koszty.

Wesele to duże koszty jakie potrafią przerazić. Powinniśmy mieć tego świadomość. Rzecz jasna, w niektórych przypadkach można nieco zaoszczędzić, jeśli jednak chcemy, by ślub i uroczystość weselną zorganizować doskonale, bez wydania kilku tysięcy złotych nie ma takiej opcji.